آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
سوالات متداول درباره شیرپوینت (قسمت اول) - گروه ساقه

سوالات متداول درباره شیرپوینت (قسمت اول)

شرکت های fortun 500 از شیرپوینت استفاده می کنند
شرکت های Fortune 500 از شیرپوینت استفاده می کنند
سپتامبر 25, 2018
SharePointFAQ
سوالات متداول درباره شیرپوینت (قسمت دوم)
اکتبر 1, 2018

سوالات متداول درباره شیرپوینت (قسمت اول)

SharePointFAQ

SharePointFAQ


شیرپوینت مجموعه ای از نرم افزارهای مختلف برای پاسخ به نیازهای فناوری اطلاعات سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله سوالات مهمی که درباره شیرپوینت ممکن است داشته باشید را پاسخ داده ایم.

شیرپوینت چیست؟

مایکروسافت شیرپوینت بستری قابل گسترش است که طیف وسیعی از محصولات را فراهم می کند که می تواند به سازمان ها کمک کند تا راه حل های مختلفی برای نیازهای تجاری کسب کنند. در ابتدا، شیرپوینت به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا سازمانی معرفی شد،اما بعد از آن از طریق روش های مختلف، به عنوان سایت های خارجی سازمان ها، همکاری سازمانی، هوش تجاری و مدیریت فرایند کسب و کار مورد استفاده قرار گرفت.

ویژگی های اصلی SharePointچیست؟

با هر نسخه جدید، ابزار جدید و هیجان انگیز به پلت فرم شیرپوینت اضافه شد، اما هسته ابزارهایی که شیرپوینت را یک پلتفرم برجسته برای مدیریت محتوا، مدیریت فرآیندهای کسب و کار، همکاری سازمانی و سایت های خارجی سازمان قرار داده عبارتند از:

 • سایت های شیرپوینتی: تسهیلاتی وجود دارد که باعث ایجاد طیف وسیعی از سایت ها می گردد.
 • .انجمن های گفتگوی شیرپوینتی: نقش آن در فراهم آوردن همکاری سازمانی بین کارکنان است
 • محتویات سایت ها: شیرپوینت را یک مدیریت محتوای سازمانی می سازد.
 • جستجو: موتور جستجوی قدرتمند SharePoint امکان جستجوی هوشمندانه و موثر را برای محتویات سازمانی فراهم می آورد.
 • بینش سازمانی: اطلاعات سازمان را از منابع سازمانی گوناگون گردآوری می نماید.
 • ترکیب بندی: امکان گسترش پذیری SharePoint را با ابزارهایی مانند SharePoint Designer فراهم می آورد.

SharePoint Farm چیست؟

فارم، کلکسیونی از یک یا چند سرور است که با همدیگر در جهت فراهم کردن سرویس های شیرپوینت همکاری می کنند.

Web Application ها، Site Collection ها و سایت ها در شیرپوینت

سایت شیرپوینتی به صورت اساسی یک وب سایت است. شیرپوینت این امکان را فراهم می آورد تا انواع مختلفی از سایت ها را بسازیم همانند سایت شخصی، سایت تیمی، سایت حاوی رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، ویکی ها و غیره…

Site Collection در SharePoint مجموعه ای از سایت های شیرپوینتی است که امکانات مشترکی دارند همانند Contet Type ها، Template ها، فیلدهای سایت ، مجوز دسترسی ها، وب پارت ها و غیره

Web Application ها مجموعه ای از Site Collction هاست و یا یک Site Collection یک Web Application را راه اندازی می نماید. به صورت نرمال یک Web Application شیرپوینت به وب سایتی در IIS مربوط می شود؛ یعنی هنگامی که یک Web Application ساخته می شود، یک وب سایت و یک Application Pool در IIS می سازد.

Content Type چیست

شیرپوینت درباره محتواست، بنابراین Content Type یک مجموعه قابل استفاده مجدد از تنظیمات و ابرداده است که نشان دهنده نوع خاصی از محتوا است. از Content Type در SharePoint برای سازماندهی محتویات به شیوه ای منطقی استفاده می شود و ارث بری خواص، رفتارها و فرم ظاهری آن ها را پشتیبانی می کند.

تم چیست

تم ها برای اعمال سفارشی سازی به یک سایت شیرپوینت و برندینگ با تغییر طرح کلی سایت، رنگ، فونت، تصویر پس زمینه و غیره استفاده می شود.

Master Page در SharePoint چیست

Page Master در شیرپوینت به همان هدف صفحات ASP.NET Master ایجاد شده است. بخش های خاصی از یک صفحه وب به طور معمول مانند سرصفحه، پاورقی صفحه یا نوار ناوبری در تمامی صفحات باقی می مانند. بنابراین، ما صفحات اصلی را با این قسمت های رایج ایجاد می کنیم تا دید سازگارتری برای سایت SharePoint فراهم آورده شود.

استفاده از Master Page ها مزایای زیر را دارد:

 • کنترل های مشترک تنها در یک منطقه از صفحات وب قرار می گیرند.
 • کد کمتری نوشته می شود و به روز رسانی ها متمرکز بر Master Page می گردد.
 • تجربه کاربری بهتری را باعث می شود.
 • انعطاف پذیری بیشتری را ایجاد می نماید.
 • مدیریت سایت های شیرپوینتی را آسانتر می سازد.

منبع

3 دیدگاه ها

 1. user گفت:

  با سلام من یک سوال در رابطه با ستون های یک کتابخانه یا لیست دارم.
  من چند کتابخانه مستقل دارم که دیتاهایی هم درونشان هست . اگر کارفرما پس از مدتی از من بخواهد به ستونهای کتابخانه شماره ۱ صد مورد اضافه کند آیا من ۱۰۰ مورد ستون را باید همیشه تک به تک اضافه کنم یا میتوانم یکبار روی یک کتابخانه اضافه کنم و برای موارد بعدی ازش استفاده کنم؟

  • محمدرضا دستوری گفت:

   بله. تنظیمات ستون ها مربوط به کتابخانه ها و لیست ها می باشند نه آیتم. وقتی ستونی اضافه کنید مقدار آن های برای آیتم های قبلی خالی در نظر گرفته می شود و از آیتم های جدید می توانید از آن استفاده کنید.

 2. محمدرضا گفت:

  سلام من در من میخوام sharepoint نصب کنم اما تو نصب پیش نیازهاش مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید چطوری از اون کد های powershell استفاده کنم. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *